Valerie Šáchová - Fabienne
Olomouc, Česká republika
+420 739 281 672
studiofabienne@email.cz
www.studiofabienne.eu

Spolupracujeme:
  • Facebook - Black Circle

DONNABELLA- taneční skupina

Donnabella je taneční seskupení z Olomouce, které vzniklo v únoru 2018. Její zakladatelkou je orientální tanečnice a tribalistka Fabienne, která se tanci aktivně věnuje už od roku 2000. Hlavní myšlenkou je vytvořit nové taneční fúze a vložit do nich nějaký příběh. Nejedná se tedy např. pouze čistě o balet nebo orientální tanec, ale o kombinaci různých tanečních stylů, která co nejlépe vystihne dané téma. Tanec se zde stává jakýmsi jazykem, pomocí kterého se tanečnice prezentuje a snaží se tak komunikovat s divákem. Je kladen důraz na symboliku a realističnost, tedy pomocí výrazu, kostýmu atd. se snaží vzbudit v divákovi pocit, že se setkává s bytostí z dávné minulosti, z jiné země či světa, z pohádky nebo filmu, a za pomocí symbolů a hudby vypráví nějaký příběh. Donnabella neboli "krásná" žena v nejrůznějších podobách.

Cabaret show

Ke každé scéně je přidělen jiný taneční styl - kabaretní show, která zahrnuje prvky historických tanců, flamenca, jazz dance, baletu, burlesque a jivu. I když je choreografie dlouhá asi 6 minut, skládá se z více menších částí - scén, které na sebe plynule navazují a celý příběh tak dál rozvíjí - téma „historického vývoje“ kabaretu aneb situace, při nichž je žena nejvíce sexy. Tanec trvá 6,5 min.

The Muses - orientální show

Cyklus několika kratších choreografií, které spojuje společný motiv tajemství a pohádková atmosféra. Tu tomu dodává i nezapomenutelná hudba, nejčastěji z filmů, např: Aladdin, Petr Pan a další. Pro efekt zapojujeme nejrůznější rekvizity jako hedvábná křídla, shamadan, péřové boa a hedvábná voi. 
Vstup trvá asi 10 min, nejvhodnější jsou uzavřené velké prostory. Tančí přibližně 3 až 5 tanečnic.

The Pub Show - květinářky vs. španělské tanečnice

Podnik navštíví květinářky, které se snaží okouzlit svým elegantním vzhledem a prodat krásné květiny. Jakmile jim ale skončí směna, chtějí si užít volna a roztančí tak celý sál. Zábavu ale najednou něco přeruší - kočovné tanečnice. 
10minutová tanečně-interaktivní "show" vytvořená na téma "co vše se může stát v hospodě". Setkáte se s líbeznou melodií Oskara Nedbala, tradiční irskou hudbou, energickým cikánsko-španělským tancem a vášnivým flamencem s kastanětami. Vstup trvá 10 min, se spojením s  "Cabaret show" trvá 15 min.

Kabaretní show Donnabella
Kabaretní show Donnabella
Kabaretní show Donnabella
Kabaretní show Donnabella
rumba
shamadan
tanec s hedvábnými křídly
veil poi
rumba
shamadan
tanec s hedvábnými křídly
veil poi
květinářky
cikánské tanečnice
květinářky
cikánské tanečnice
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now